Silvestrovské Hejnice podvacáté sedmé…


Již po dvacátésedmé se před Silvestrem lezlo na stěně v Hejnicích. O půl osmé začal fungovat bufet, ve čtvrt na devět se registroval první závodník a o hodinu později se začalo lézt. Letos byly pro účastníky připraveny úplně nové směry, ze stěny zmizely staré struktury a místní evergreen, stropní trám, byl vybaven zcela novými (resp.jinými) chyty. Ve čtyřech kategoriích soutěžilo celkem 37 závodníků. Jako první nastoupili chlapci do 15 let (ročník 2001 a mladší). Zde byl zcela suverénní Matyáš Pochman (Komorní výtah, Liberec), který  se jako jediná dostal do druhé části trámu a zaslouženě zvítězil. Mezi stejně starými dívkami dominovala Eliška Novotná (Komorní výtah, Liberec). Ta využila možnosti nastoupit mezi ženami; podala zde skvělý výkon, ale stejně dobrá byla i její oddílová kolegyně Natálie Tužová, takže o vítězce rozhodovalo další kolo. Zde si Eliška lépe poradila s úvodním bouldrem a dolezla si pro druhé vítězství.
Elitní kategorie mužů byla letos - co se počtu účastníků týká - slabší, chyběly zde některé známé tváře minulých ročníků. Ale i tak kvalifikační cesta nabídla hezkou podívanou a vybrala 10 nejlepších (TOP měli pouze dva borci) do finále. Zde se vyžadovala především síla, a té měl nejvíce Dalibor Muráň (LezeTop Písek), který se svým kolegům vzdálil nikoli o pomyslné centimetry, ale o pár metrů a jen jeden přešah mu chyběl to finálového Topu. Za ním skončil Petr Havrda (Lomnice n.P.) a jako třetí Honza Janoušek (HO Přebytek). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Pořadatelé chtějí poděkovat firmám Hudy Sport  Jablonec  a Liberec, Makak, Saltic, AlbForming, Outdoor distribution a Catchka za podporu a skvělé ceny pro většinu závodníků. Těšíme se na vás zase za rok, tradičně 29.prosince.

 

                                                      KOMPLETNÍ  VÝSLEDKY  NAJDETE  ZDE


Děkujeme našim sponzorům (abecedně):